MÖBLER / Byråar, sekretärer / Miniatyrbyrå 4253043
nr 425 3043
Miniatyrbyrå
Nyrokoko, Mahogny, längd: 35, djup: 18, höjd: 25, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
måndag 28 augusti 2006
300 kr
500 kr
700 kr
700 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods